Zakladateľom futbalového klubu – FC Plevník-Drienové, hráčom i trénerom bol v roku 1928 VIKTOR PAVLÍK z Drieňového. Prvé ihrisko sa nachádzalo na trávnatom pasienku v Sihoti. Otváracie stretntie s Rapidom Žilina skončilo prehrou 0 : 3.

V rokoch 1936 – 45 nastal podstatný kvalitatívny rast futbalového oddielu. Po II. svetovej vojne prevzal organizačnú činnosť Štefan Monček spolu s Jánom Bazalom, Pavlom Kocúrom a Jozefom Čerňanom. Prvý povojnový zápas odohral futbalový klub vo Svederníku, kde prehral 4 : 2. Najvyššiu prehru utrpel v Kolesovej 18 : 0.

Vo futbalovom ročníku 1949 hral náš FC v okresnej súťaži a spolu s ním aj dorast a benjamínkovia – terajší žiaci. Trénerom mužov v tom čase bol pán Michal Bogola z Považskej Bystrice.

7. 8.1960 bolo otvorené futbalové ihrisko za železničnou stanicou. V priateľskom zápase vyhrala obec Plevník-Drienové nad Považskou Bystricou “C” -3:0. Zápas sledovalo 300 divákov.

Od roku 1961 hral FC v II. triede okresnej súťaže. Výborné výsledky dávali predpoklady postupu do vyššej súťaže. Na základe rozhodnutia OV ČSTV nám však v sezóne 1965/66 postup unikol.

O rok napriek tomu súťaž opäť vyhralo naše mužstvo náskokom 6 bodov a postúpilo do I.B triedy. Ako nováčik I.B triedy obsadil futbalový oddiel III. miesto, so ziskom 33 bodov za Považskou Bystricou a Bytčou. Po skončení tohto ročníka sa konala reorganizácia. Ako tretí v tabuľke sme hrali kvalifikačný zápas na neutrálnej pôde v Sučanoch s TJ Bobrovec. Historické víťazstvo 4 : l posunulo FC Plevník-Drieňové do I.A triedy. O kvalite nášho futbalu v tom čase svedčia postupy dorastu aj žiakov do I.A triedy.

29.7.1973 bolo slávnostne otvorené nové futbalové ihrisko na Mlyništi. V otváracom priateľskom zápase podľahol Plevnik-Drienové – SK Žilina 2 : 4. Žilina bola účastníkom I.celoštátnej čs. ligy.

Doteraz najväčším úspechom nášho klubu bol postup do krajského majstrovstva – dnešná III. liga – v ročníku 1975/76. Ako nováčik tejto súťaže si naši futbalisti zahrali aj o Slovenský pohár. Za pozornosť stojí, že počas trojročného účinkovania v krajskom majstrovstve sme mali v našom kolektíve hráčov aj kráľa strelcov. Bol ním Ladislav HORÍNEK, ktorému bol 7.9.1976 odovzdaný pohár denníka Smer. Pri tejto príležitosti bol odohraný futbalový zápas s Banskou Bystricou, účastníkom I. celoštátnej čs. ligy. Prehrali sme 1:2.

Od súťažného ročníka 1978 /79 sme hrali opäť v prvej A triede až do ročníka 1984/85. Od ročníka 1985/86 sme klesli do I.B triedy. Tu sme pôsobili až do ročníka 1992/1993. Žiaľ opäť sme vypadli do najvyššej okresnej súťaže I. triedy.

Kvalitné futbalové zázemie v najúspešnejších rokoch zabezpečovali Rudolf Urík, Michal Ilko, Jozef Stančo st., Ing. Ján Turčáni, Pavol Kremeň a tridsať rokov v našej obci pôsobiaci tréner Milan ŠKRABÁK.

Zdroj: Obec Plevník-Drienové, 2004, PaedDr. Dagmara Smataníková a kol.